Lampy Stiffel

Stiffel

Stiffel Lamp Company — amerykańska marka oświetleniowa założona w 1932 roku w Chicago (Illinois). Założył ją utalentowany Ted Stiffel. Miał ogromne doświadczenie w sztukach wizualnych, co pozwoliło mu bez większych trudności tworzyć niesamowite urządzenia oświetleniowe, których analogi po prostu nie istniały.

Najtrudniejszy okres firmy Stiffel przypadł na lata II wojny światowej. W tym czasie fabryka wstrzymała produkcję opraw oświetleniowych i produkowała śruby i łączniki do sprzętu wojskowego. Dopiero w 1945 r., Po zakończeniu wojny, kiedy większość kontraktów rządowych została wycofana, Stiffel powrócił do tego, co robił najlepiej — produkcji oświetlenia.

Fabryka zaczęła tworzyć unikalne modele metalowych opraw oświetleniowych, które pokochały amerykańskie agencje rządowe. Tak więc lampy podłogowe tej marki są obecnie używane do tworzenia spektakularnych wnętrz w instytucjach państwowych.

Z biegiem lat Lampa Stiffel przyczyniła się do rozwoju przemysłu lampowego, w tym wynalezienia opatentowanego przełącznika Stiffel, lampy pole i innych osiągnięć projektowych.

Obecnie zakłady produkcyjne firmy zajmują 40 tysięcy stóp² w stanie New Jersey.

Katalog towarów Stiffel