Lampy Ideal Lux

Ideal Lux
  • Nazwa: Ideal Lux
  • Specjalizacja: Produkcja opraw, lamp i akcesoriów
  • Rok założenia: 1974
  • Kraj rejestracji marki: Włochy
  • Oficjalna strona: www.ideal-lux.com

Ideal Lux to włoska marka opraw oświetleniowych założona w 1974 roku. Firma Ideał Lux powstała jako inicjatywa napędzana rozwojem doskonałych produktów dostępnych dla szerokiego grona użytkowników. Do tej pory firma przestrzega tego celu.

Ideal Lux dąży do połączenia w jednej marce szerokiej gamy stylów zgodnych z trendami w różnych regionach: od klasycznych żyrandoli po nowoczesne i dekoracyjne, od zewnętrznych lamp ogrodowych po oświetlenie techniczne.

Na czele wszystkich procesów w firmie jest dbałość o ludzi. Ideal Lux słucha swoich klientów, nieustannie starając się lepiej zrozumieć ich potrzeby, aby reagować nie tylko na funkcjonalność, ale przede wszystkim na styl życia. Obecność na pięciu kontynentach daje firmie szeroką wizję, która wpływa na sposób myślenia i specjalistów firmy w codziennej pracy.

Каталог товарів Ideal Lux

Historia marki Ideal Lux

1969

Giovanni Battista Strano zaczyna produkować i sprzedawać żyrandole. Okazuje się prawie przypadkowo. Zamienia partię towarów ze szkła Murano zakupionych na aukcji w gotowy produkt.

1971

Pracując pod nazwą Linea Esse wraz ze swoim bratem, rozwija bazę klientów, która składa się głównie z hurtowników na terenie Włoch. Pozwala to połączyć specyfikę Rzemieślniczą z potrzebą masowej produkcji.

1974

Linea Esse zmienia nazwę na Ideal Lux, co brzmi jak międzynarodowa marka, którą właściciele planują rozwijać za granicą.

1976

Ideal Lux bierze udział w targach w Mediolanie, gdzie po raz pierwszy współpracuje z zagranicznymi klientami. Pozwala to wzmocnić współpracę z klientami z Arabii Saudyjskiej.

1990

Wojna w Zatoce Perskiej hamuje rynek Arabski, zmuszając ideał Lux do większego skupienia się na rynku europejskim. W szczególności rozwijają się stosunki z Niemcami, Francją, Anglią i Europą Wschodnią.

2007

Vidkrittya pershy markowy sklep dla bezpośredniej sprzedaży w Mirano.

2008

Rozbudowa sieci sprzedaży we Włoszech i za granicą. Również po raz pierwszy w ofercie Ideal Lux pojawia się oświetlenie zewnętrzne.

2009

Tworzenie nowych działów w organizacji, w tym działu IT.

2010

Publikacja strony internetowej firmy.

2012

Uruchomienie systemu B2B w celu lepszej pracy z klientami hurtowymi. Katalog Ideal Lux przekroczył 1000 tytułów.

2013

Pierwszy udział w wystawie Maison & Object w Paryżu.

2014

Rozpoczęcie pracy nowego składu.

2018

Katalog Ideal Lux przekroczył 2000 tytułów. Firma zatrudnia 74 pracowników.